Kde hledat relevantní informace o investování a financích?

Pokud se zajímáte o investování nebo s investováním začínáte, je dobré čerpat informace zkvalitních zdrojů. Vzhledem k tomu že existuje celá řada tzv. finančních bulvárů, kde se často dozvíte i různé mýty a polopravdy, rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o to, kde informace získávám já a jaké zdroje já osobně považuji za relevantní a kvalitní. Pro své klienty vyhledávám nejčastěji investiční příležitosti v segmentu private equity, v akciích a dluhopisech a níže jmenované portály mě právě v těchto oblastech dokáží dostatečně informačně nasytit.

Ze zahraničních portálů sleduji například Seekingalpha.com kde mě zajímá především vývoj komodit a akcií. Makroekonomické indikátory globálních ekonomik sleduji na Tradingeconomics.com kde si můžete různá ekonomická data zobrazit a navzájem porovnávat v přehledných grafech. Mám také rád americký portál Zerohedge.com, který se ocení investiční „fajnšmekři“. Pro základní přehled o globálních trzích bych doporučil také Finviz.com, kde najdete jednak dobré nástroje k analýze amerických akcií, ale také přehledné vizualizace dat z finančních trhů.

Jeden z nejlepších českých portálů, který nabízí opravdu velmi dobře zpracovaná a roztříděná data a zpravodajství ze světa financí, ekonomiky a investování, je portál českého obchodníka s cennými papíry Patria.cz. Najdete zde kurzy a grafy cen českých i zahraničních akcií, komoditsvětových měn a také zpravodajství z české i světové ekonomiky. Kromě zpravodajství si můžete u Patrie také založit majetkový účet k obchodování na finančních trzích, pokud chcete investovat na vlastní pěst. Kromě Patria.cz sleduji i server Motejlek.com, kde najdete zajímavé zprávy z českého byznysu, a i když je většina obsahu placená, pro běžný přehled je plně dostačující verze neplacená.

Důležité je je mít svá investiční rozhodnutí nebo ideje mít s kým konzultovat – s někým, kdo mápřehled a zkušenosti a dokáže chápat určité souvislosti. Prostě mít parťáka, který vám dokáže dát třeba jiný náhled nebo věcné připomínky k vašim plánům. Tyto konzultace vám mohou ušetřit mnoho chyb a peněz, které kvůli nim můžete ztratit. Pokud někoho takového hledáte, mohou pro vás být zajímavé mé služby, které obsahují i takové konzultace. Pokud to s investováním tedy myslíte vážně, neváhejte mě kontaktovat pro více informací.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat